VJ0805D680FXBAR
VJ0805D680FXBAR
VJ0805D680FXBAR
lmages are for reference only.
  • Part Number
    VJ0805D680FXBAR
  • Description
    CAP CER 68PF 100V C0G/NP0 0805
  • Delivery Services
68 pF ±1% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
Quick Inquiry
VJ0805D680FXBAR
RoHS Status ROHS3 Compliant
Capacitance 68 pF
Tolerance ±1%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)