VJ1808A470JBEAT4X
VJ1808A470JBEAT4X
VJ1808A470JBEAT4X
lmages are for reference only.
  • Part Number
    VJ1808A470JBEAT4X
  • Description
    CAP CER 47PF 500V NP0 1808
  • Delivery Services
47 pF ±5% 500V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1808 (4520 Metric)
Quick Inquiry
VJ1808A470JBEAT4X
RoHS Status ROHS3 Compliant
Capacitance 47 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 500V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1808 (4520 Metric)
Size / Dimension 0.186" L x 0.080" W (4.72mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.086" (2.18mm)