Part Number
VMMK-2203-BLKG
Manufacturer
Broadcom LimitedDescription
IC RF AMP GPS 900MHZ-11GHZ
Datasheet
DatasheetPackage
0402 (1005 Metric)
In Stock
30,814 piece(s)
Unit Price
Please Contact Us
Lead Time
Can Ship Immediately
Request for Quotation

VMMK-2203-BLKG
lmages are for reference only.VMMK-2203-BLKG
IC RF AMP GPS 900MHZ-11GHZ
Datasheet0402 (1005 Metric)
30,814 piece(s)
Please Contact Us
Can Ship Immediately
Request for Quotation
Payment Methods

Delivery Services

RF Amplifier IC General Purpose 900MHz ~ 11GHz
VMMK-2203-BLKG

| Category | RF and Wireless - RF Amplifiers - |
| Manufacturer | Broadcom Limited |
| Series | - |
| Packaging | Strip |
| RoHS Status | |
| Frequency | 900MHz ~ 11GHz |
| P1dB | 5dBm |
| Gain | 16.5dB |
| Noise Figure | 2dB |
| RF Type | General Purpose |
| Voltage - Supply | 5V |
| Current - Supply | 25mA |
| Test Frequency | 6GHz |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 0402 (1005 Metric) |
| Supplier Device Package | - |
| Base Product Number | - |
| Grade | - |
| Qualification | - |

| Product Attribute | ![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
| Part Number | VMMK-2203-TR1G | VMMK-2203-TR2G | VMMK-2103-BLKG | VMMK-2103-TR1G |
| Manufacturer | Broadcom Limited | Broadcom Limited | Broadcom Limited | Broadcom Limited |
| RoHS Status | ||||
| Description | IC RF AMP GPS 900MHZ-11GHZ 0402 | IC AMP WIMAX 900MHZ-11GHZ 0402 | IC AMP CELLULAR 500MHZ-6GHZ 0402 | IC AMP CELLULAR 500MHZ-6GHZ 0402 |
| Series | - | - | - | - |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | Tape & Reel (TR) | Strip | Tape & Reel (TR)-->Cut Tape (CT) |

Recommended Products



















| Delivery Time | In-stock items can be shipped within 24 hours. Some parts will be arranged for delivery within 1-2 days from the date all items arrive at our warehouse. And Orwintech ships order once a day at about 17:00, except Sunday. Once the goods are shipped, the estimated delivery time depends on the shipping methods and Delivery destination. The table below shows are the logistic time for some common countries. |
| Delivery Cost | Use your express account for shipment if you have one. Use our account for the shipment. Refer to the table below for the approximate charges. (Different time frame / countries / package size has different price.) |
| Delivery Method | Global Common Shipment by DHL / UPS / FedEx / TNT / EMS / SF we support. Others more shipping ways, please get in touch with us. |

| Region | Country | Logistic Time(Day) |
| America | United States | 5 |
| Brazil | 7 | |
| Europe | Germany | 5 |
| United Kingdom | 4 | |
| Ltaly | 5 | |
| Oceania | Australia | 6 |
| New Zealand | 5 | |
| Asia | India | 4 |
| Japan | 4 | |
| Middle East | Israel | 6 |

| Shipment charges(KG) | Reference DHL(USD$) |
| 0.00kg-1.00kg | USD$30.00 - USD$60.00 |
| 1.00kg-2.00kg | USD$40.00 - USD$80.00 |
| 2.00kg-3.00kg | USD$50.00 - USD$100 |