Y078580K5000B9L
Y078580K5000B9L
Y078580K5000B9L
lmages are for reference only.
  • Part Number
    Y078580K5000B9L
  • Manufacturer
    VPG Foil Resistors
  • Description
    S102JT 80K5000 0.1%
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    Radial
  • Delivery Services
80.5 kOhms ±0.1% 0.6W Through Hole Resistor Radial Non-Inductive Metal Foil
Quick Inquiry
Y078580K5000B9L
Get the Price Now!
Specifications
Category Resistors - Through Hole Resistors -
Manufacturer VPG Foil Resistors
Series S
Packaging Bulk
RoHS Status ROHS3 Compliant
Resistance 80.5 kOhms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.6W
Composition Metal Foil
Features Non-Inductive
Temperature Coefficient ±2ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Package / Case Radial
Supplier Device Package Radial
Size / Dimension 0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max) 0.336" (8.53mm)