Y145315R0000Q0L
Y145315R0000Q0L
Y145315R0000Q0L
lmages are for reference only.
  • Part Number
    Y145315R0000Q0L
  • Description
    RES 15 OHM 0.02% 0.6W RADIAL
  • Delivery Services
15 Ohms ±0.02% 0.6W Through Hole Resistor Radial Moisture Resistant, Non-Inductive Metal Foil
Quick Inquiry
Y145315R0000Q0L
Packaging Bulk
RoHS Status RoHS non-compliant
Resistance 15 Ohms
Tolerance ±0.02%
Power (Watts) 0.6W
Composition Metal Foil
Features Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient ±2ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case Radial
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max) 0.336" (8.53mm)