Y578722K5000B9L
Y578722K5000B9L
Y578722K5000B9L
lmages are for reference only.
  • Part Number
    Y578722K5000B9L
  • Manufacturer
    VPG Foil Resistors
  • Description
    VH102KT 22K500 0.1%
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    Radial
  • Delivery Services
22.5 kOhms ±0.1% 0.6W Through Hole Resistor Radial Moisture Resistant Metal Foil
Quick Inquiry
Y578722K5000B9L
Get the Price Now!
Specifications
Category Resistors - Through Hole Resistors -
Manufacturer VPG Foil Resistors
Series VH Hermetic
Packaging Bulk
RoHS Status ROHS3 Compliant
Resistance 22.5 kOhms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.6W
Composition Metal Foil
Features Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±1ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case Radial
Supplier Device Package Radial
Size / Dimension 0.435" L x 0.185" W (11.05mm x 4.70mm)
Height - Seated (Max) 0.525" (13.33mm)