175GXMSJ80E
175GXMSJ80E
175GXMSJ80E
lmages are for reference only.
  • Part Number
    175GXMSJ80E
  • Description
    17.5KV 80E DIN FUSE
  • Delivery Services
80 A 17.5 kV AC DC Fuse Cartridge, Ceramic Requires Holder Cartridge, Non-Standard
Quick Inquiry
175GXMSJ80E
Fuse Type Cartridge, Ceramic
Current Rating (Amps) 80 A
Voltage Rating - AC 17.5 kV
Color -
Size / Dimension 3.504" Dia x 21.142" L (89.00mm x 537.00mm)
Base Product Number -
DC Cold Resistance 14 Ohms