752101331GPTR13
752101331GPTR13
752101331GPTR13
lmages are for reference only.
  • Part Number
    752101331GPTR13
  • Description
    RES ARRAY 9 RES 330 OHM 10SRT
  • Delivery Services
330 Ohm ±2% 80mW Power Per Element Bussed 9 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 10-SRT
Quick Inquiry
752101331GPTR13
Series 752
Packaging Tape & Reel (TR)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Circuit Type Bussed
Resistance (Ohms) 330
Tolerance ±2%
Number of Pins 10
Power Per Element 80mW
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.565" L x 0.080" W (14.35mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max) 0.100" (2.53mm)