752101331GP
752101331GP
752101331GP
lmages are for reference only.
  • Part Number
    752101331GP
  • Manufacturer
    CTS Resistor Products
  • Description
    RES ARRAY 9 RES 330 OHM 10SRT
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    10-SRT
  • Delivery Services
330 Ohm ±2% 80mW Power Per Element Bussed 9 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 10-SRT
Quick Inquiry
752101331GP
Get the Price Now!
Specifications
Category Resistors - Resistor Networks-Arrays -
Manufacturer CTS Resistor Products
Series 752
Packaging Bulk
RoHS Status ROHS3 Compliant
Circuit Type Bussed
Resistance (Ohms) 330
Tolerance ±2%
Number of Resistors 9
Resistor Matching Ratio -
Resistor-Ratio-Drift -
Number of Pins 10
Power Per Element 80mW
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Grade -
Qualification -
Applications -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 10-SRT
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.565" L x 0.080" W (14.35mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max) 0.100" (2.53mm)
Base Product Number -
Parts with Similar Specifications
Product Attribute 752101331GPTR13 752101331GPTR7 752101332G 752101332GP
Part Number 752101331GPTR13 752101331GPTR7 752101332G 752101332GP
Manufacturer CTS Resistor Products CTS Resistor Products CTS Resistor Products CTS Resistor Products
RoHS Status ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant
Description RES ARRAY 9 RES 330 OHM 10SRT RES ARRAY 9 RES 330 OHM 10SRT RES ARRAY 9 RES 3.3K OHM 10SRT RES ARRAY 9 RES 3.3K OHM 10SRT