766141681GP
766141681GP
766141681GP
lmages are for reference only.
  • Part Number
    766141681GP
  • Manufacturer
    CTS Resistor Products
  • Description
    RES ARRAY 13 RES 680 OHM 14SOIC
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    14-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
  • Delivery Services
680 Ohm ±2% 80mW Power Per Element Bussed 13 Resistor Network/Array ±100ppm/°C 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Quick Inquiry
766141681GP
Get the Price Now!
Specifications
Category Resistors - Resistor Networks-Arrays -
Manufacturer CTS Resistor Products
Series 766
Packaging Tube
RoHS Status ROHS3 Compliant
Circuit Type Bussed
Resistance (Ohms) 680
Tolerance ±2%
Number of Resistors 13
Resistor Matching Ratio -
Resistor-Ratio-Drift -
Number of Pins 14
Power Per Element 80mW
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Grade -
Qualification -
Applications -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.341" L x 0.154" W (8.65mm x 3.90mm)
Height - Seated (Max) 0.069" (1.75mm)
Base Product Number -
Parts with Similar Specifications
Product Attribute 766141681G 766141681GPTR13 766141681GPTR7 766141680G
Part Number 766141681G 766141681GPTR13 766141681GPTR7 766141680G
Manufacturer CTS Resistor Products CTS Resistor Products CTS Resistor Products CTS Resistor Products
RoHS Status ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant
Description RES ARRAY 13 RES 680 OHM 14SOIC RES ARRAY 13 RES 680 OHM 14SOIC RES ARRAY 13 RES 680 OHM 14SOIC RES ARRAY 13 RES 68 OHM 14SOIC