766141681GPTR13
766141681GPTR13
766141681GPTR13
lmages are for reference only.
  • Part Number
    766141681GPTR13
  • Description
    RES ARRAY 13 RES 680 OHM 14SOIC
  • Package
    14-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
  • Delivery Services
680 Ohm ±2% 80mW Power Per Element Bussed 13 Resistor Network/Array ±100ppm/°C 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Quick Inquiry
766141681GPTR13
RoHS Status ROHS3 Compliant
Circuit Type Bussed
Resistance (Ohms) 680
Tolerance ±2%
Number of Resistors 13
Number of Pins 14
Power Per Element 80mW
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.341" L x 0.154" W (8.65mm x 3.90mm)
Height - Seated (Max) 0.069" (1.75mm)
Base Product Number -
Parts with Similar Specifications
Product Attribute 766141681G 766141681GP 766141681GPTR7 766141101G
Part Number 766141681G 766141681GP 766141681GPTR7 766141101G
Manufacturer CTS Resistor Products CTS Resistor Products CTS Resistor Products CTS Resistor Products
RoHS Status ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant
Description RES ARRAY 13 RES 680 OHM 14SOIC RES ARRAY 13 RES 680 OHM 14SOIC RES ARRAY 13 RES 680 OHM 14SOIC RES ARRAY 13 RES 100 OHM 14SOIC