766141682GPTR7
766141682GPTR7
766141682GPTR7
lmages are for reference only.
  • Part Number
    766141682GPTR7
  • Description
    RES ARRAY 13 RES 6.8K OHM 14SOIC
  • Package
    14-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
  • Delivery Services
6.8k Ohm ±2% 80mW Power Per Element Bussed 13 Resistor Network/Array ±100ppm/°C 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Quick Inquiry
766141682GPTR7
Series 766
Packaging Tape & Reel (TR)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Circuit Type Bussed
Resistance (Ohms) 6.8k
Tolerance ±2%
Number of Resistors 13
Number of Pins 14
Power Per Element 80mW
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.341" L x 0.154" W (8.65mm x 3.90mm)
Height - Seated (Max) 0.069" (1.75mm)
Description RES ARRAY 13 RES 6.8K OHM 14SOIC RES ARRAY 13 RES 6.8K OHM 14SOIC RES ARRAY 13 RES 68 OHM 14SOIC RES ARRAY 13 RES 68 OHM 14SOIC