766143152GP
766143152GP
766143152GP
lmages are for reference only.
  • Part Number
    766143152GP
  • Description
    RES ARRAY 7 RES 1.5K OHM 14SOIC
  • Package
    14-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
  • Delivery Services
1.5k Ohm ±2% 160mW Power Per Element Isolated 7 Resistor Network/Array ±100ppm/°C 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Quick Inquiry
766143152GP
Series 766
Packaging Tube
RoHS Status ROHS3 Compliant
Circuit Type Isolated
Resistance (Ohms) 1.5k
Tolerance ±2%
Number of Resistors 7
Number of Pins 14
Power Per Element 160mW
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.341" L x 0.154" W (8.65mm x 3.90mm)
Height - Seated (Max) 0.069" (1.75mm)
Base Product Number -
Parts with Similar Specifications
Product Attribute 766143152G 766143152GPTR13 766143152GPTR7 766143151G
Part Number 766143152G 766143152GPTR13 766143152GPTR7 766143151G
Manufacturer CTS Resistor Products CTS Resistor Products CTS Resistor Products CTS Resistor Products
RoHS Status ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant
Description RES ARRAY 7 RES 1.5K OHM 14SOIC RES ARRAY 7 RES 1.5K OHM 14SOIC RES ARRAY 7 RES 1.5K OHM 14SOIC RES ARRAY 7 RES 150 OHM 14SOIC