766143152GPTR7
766143152GPTR7
766143152GPTR7
lmages are for reference only.
  • Part Number
    766143152GPTR7
  • Description
    RES ARRAY 7 RES 1.5K OHM 14SOIC
  • Package
    14-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
  • Delivery Services
1.5k Ohm ±2% 160mW Power Per Element Isolated 7 Resistor Network/Array ±100ppm/°C 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Quick Inquiry
766143152GPTR7
Series 766
Packaging Tape & Reel (TR)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Circuit Type Isolated
Resistance (Ohms) 1.5k
Tolerance ±2%
Number of Resistors 7
Number of Pins 14
Power Per Element 160mW
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.341" L x 0.154" W (8.65mm x 3.90mm)
Height - Seated (Max) 0.069" (1.75mm)
Description RES ARRAY 7 RES 1.5K OHM 14SOIC RES ARRAY 7 RES 1.5K OHM 14SOIC RES ARRAY 7 RES 150 OHM 14SOIC RES ARRAY 7 RES 150 OHM 14SOIC