768161471GP
768161471GP
768161471GP
lmages are for reference only.
  • Part Number
    768161471GP
  • Description
    RES ARRAY 15 RES 470 OHM 16SOIC
  • Package
    16-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
  • Delivery Services
470 Ohm ±2% 100mW Power Per Element Bussed 15 Resistor Network/Array ±100ppm/°C 16-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Quick Inquiry
768161471GP
RoHS Status ROHS3 Compliant
Circuit Type Bussed
Resistance (Ohms) 470
Tolerance ±2%
Number of Resistors 15
Number of Pins 16
Power Per Element 100mW
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 16-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.440" L x 0.220" W (11.18mm x 5.59mm)
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)
Base Product Number -
Parts with Similar Specifications
Product Attribute 768161471G 768161471GPTR13 768161470G 768161470GP
Part Number 768161471G 768161471GPTR13 768161470G 768161470GP
Manufacturer CTS Resistor Products CTS Resistor Products CTS Resistor Products CTS Resistor Products
RoHS Status ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant
Description RES ARRAY 15 RES 470 OHM 16SOIC RES ARRAY 15 RES 470 OHM 16SOIC RES ARRAY 15 RES 47 OHM 16SOIC RES ARRAY 15 RES 47 OHM 16SOIC