CCMR.800T
CCMR.800T
CCMR.800T
lmages are for reference only.
  • Part Number
    CCMR.800T
  • Description
    FUSE CRTRDGE 800MA 600VAC/250VDC
  • Package
    5AG, 10mm x 38mm (Midget)
  • Delivery Services
800mA 600 VAC 250 VDC Fuse Cartridge Requires Holder
Quick Inquiry
CCMR.800T
Fuse Type Cartridge
Current Rating (Amps) 800mA
Voltage Rating - AC 600 VAC
Package / Case 5AG, 10mm x 38mm (Midget)
Size / Dimension 0.406" Dia x 1.500" L (10.30mm x 38.10mm)
Base Product Number -
Voltage Rating - DC 250 VDC