FWH5-020A6FR
FWH5-020A6FR
FWH5-020A6FR
  • Delivery Services
Fuse
Quick Inquiry
FWH5-020A6FR
Series *
Packaging Bulk
RoHS Status RoHS Compliant
Mounting Type -
Fuse Type -
Current Rating (Amps) -
Voltage Rating - AC -
Response Time -
Applications -
Features -
Class -
Approval Agency -
Operating Temperature -
Breaking Capacity @ Rated Voltage -
Package / Case -
Size / Dimension -
Base Product Number -
Voltage Rating - DC -
Grade -
Qualification -
Melting I²t -
DC Cold Resistance -
Parts with Similar Specifications
RoHS Status RoHS non-compliant ROHS3 Compliant RoHS non-compliant RoHS non-compliant
Description FUSE BUSS 500V 20A 6X32 FUSE BUSS 500V 10A 6X32 FUSE BUSS 500V 15A 6X32 FUSE BUSS 500V 16A 6X32