M22-3022200
M22-3022200
M22-3022200
lmages are for reference only.
  • Part Number
    M22-3022200
  • Manufacturer
    Harwin Inc.
  • Description
    CONN RCPT HSG 44POS 2.00MM
  • Delivery Services
44 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Black 0.079" (2.00mm)
Quick Inquiry
M22-3022200
Get the Price Now!
Specifications
Category Connectors, Interconnects - Rectangular Connectors - Rectangular Connector Housings
Manufacturer Harwin Inc.
Series M22
Packaging Bulk
RoHS Status ROHS3 Compliant
Connector Type Receptacle
Contact Type Female Socket
Number of Positions 44
Pitch 0.079" (2.00mm)
Number of Rows 2
Row Spacing 0.079" (2.00mm)
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Contact Termination Crimp
Fastening Type -
Color Black
Features -
Insulation Material Thermoplastic
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Base Product Number -
Parts with Similar Specifications
Product Attribute M22-3022000 M22-3022000 M22-3022200 M22-3010200
Part Number M22-3022000 M22-3022000 M22-3022200 M22-3010200
Manufacturer Harwin Inc. Harwin Inc. Harwin Inc. Harwin Inc.
RoHS Status ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant
Description CONN RCPT HSG 40POS 2.00MM CONN RCPT HSG 40POS 2.00MM CONN RCPT HSG 44POS 2.00MM CONN RCPT HSG 2POS 2.00MM