M40-1101000
Manufacturer
Harwin Inc.Description
CONN RCPT HSG 10POS 1.00MM
Request for Quotation
M40-1101000
lmages are for reference only.M40-1101000
CONN RCPT HSG 10POS 1.00MM
Delivery Services
10 Rectangular Connectors - Housings Receptacle White 0.039" (1.00mm)
M40-1101000
| Contact Type | Female Socket |
| Number of Positions | 10 |
| Pitch | 0.039" (1.00mm) |
| Operating Temperature | -25°C ~ 85°C |
| Base Product Number | M40-110 |
| Product Attribute |  |
| Part Number | M40-1101000 | M40-1101200 | M40-1101200 | M40-1101300 |
| Manufacturer | Harwin Inc. | Harwin Inc. | Harwin Inc. | Harwin Inc. |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant | ROHS3 Compliant | ROHS3 Compliant | ROHS3 Compliant |
| Description | CONN RCPT HSG 10POS 1.00MM | CONN RCPT HSG 12POS 1.00MM | CONN RCPT HSG 12POS 1.00MM | CONN RCPT HSG 13POS 1.00MM |