MFBM1V3216-102-R
MFBM1V3216-102-R
MFBM1V3216-102-R
lmages are for reference only.
  • Part Number
    MFBM1V3216-102-R
  • Description
    FERRITE BEAD 1K OHM 1206 1LN
  • Delivery Services
1 kOhms @ 100 MHz 1 Power Line Ferrite Bead 1206 (3216 Metric) 2A 120mOhm
Quick Inquiry
MFBM1V3216-102-R
Number of Lines 1
Impedance @ Frequency 1 kOhms @ 100 MHz
Current Rating (Max) 2A
DC Resistance (DCR) (Max) 120mOhm
Ratings -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Mounting Type Surface Mount
Height (Max) 0.043" (1.10mm)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)