RM412-164-192-9501-914
RM412-164-192-9501-914
RM412-164-192-9501-914
lmages are for reference only.
  • Part Number
    RM412-164-192-9501-914
  • Delivery Services
Connector Header Surface Mount 164 position 0.075" (1.91mm)
Quick Inquiry
RM412-164-192-9501-914
Contact Type Male Pin
Pitch - Mating 0.075" (1.91mm)
Number of Positions 164
Number of Rows 4
Row Spacing - Mating 0.075" (1.91mm)
Features Board Guide, Polarizing Key
Operating Temperature -65°C ~ 125°C
Insulation Color Gray
Current Rating (Amps) 3A
Voltage Rating 750V