RM422-164-821-9100
RM422-164-821-9100
RM422-164-821-9100
lmages are for reference only.
  • Part Number
    RM422-164-821-9100
  • Manufacturer
    AirBorn, Inc.
  • Description
    MOTORS & SOLENOIDS
  • Delivery Services
164 Position Rectangular Receptacle Connector Solder Gold 26 AWG
Quick Inquiry
RM422-164-821-9100
Get the Price Now!
Specifications
Category Connectors, Interconnects - Rectangular Connectors - Free Hanging-Panel Mount
Manufacturer AirBorn, Inc.
Series R
Packaging Bulk
RoHS Status
Connector Type Receptacle
Contact Type Female Socket
Number of Positions 164
Pitch 0.075" (1.91mm)
Number of Rows 4
Row Spacing 0.075" (1.91mm)
Mounting Type Panel Mount
Fastening Type Push-Pull
Cable Termination Solder
Wire Type Discrete
Wire Gauge 26 AWG