S41X043161JP
S41X043161JP
S41X043161JP
lmages are for reference only.
  • Part Number
    S41X043161JP
  • Description
    RES ARRAY, CONVEX, 2 RES 0402, I
  • Package
    0404 (1010 Metric), Convex
  • Delivery Services
160 Ohm ±5% 63mW Power Per Element Isolated 2 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 0404 (1010 Metric), Convex
Quick Inquiry
S41X043161JP
Circuit Type Isolated
Resistance (Ohms) 160
Tolerance ±5%
Number of Resistors 2
Resistor Matching Ratio -
Resistor-Ratio-Drift -
Number of Pins 4
Power Per Element 63mW
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 0404 (1010 Metric), Convex
Supplier Device Package 0404
Size / Dimension 0.039" L x 0.039" W (1.00mm x 1.00mm)
Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)