S42C083221GP
S42C083221GP
S42C083221GP
lmages are for reference only.
  • Part Number
    S42C083221GP
  • Manufacturer
    CTS Resistor Products
  • Description
    RES ARRAY, CONCAVE, 4 RES 0603,
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    1206 (3216 Metric), Concave, Long Side Terminals
  • Delivery Services
220 Ohm ±2% 63mW Power Per Element Isolated 4 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 1206 (3216 Metric), Concave, Long Side Terminals
Quick Inquiry
S42C083221GP
Get the Price Now!
Specifications
Category Resistors - Resistor Networks-Arrays -
Manufacturer CTS Resistor Products
Series S4x
Packaging Tape & Reel (TR)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Circuit Type Isolated
Resistance (Ohms) 220
Tolerance ±2%
Number of Resistors 4
Resistor Matching Ratio -
Resistor-Ratio-Drift -
Number of Pins 8
Power Per Element 63mW
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Grade -
Qualification -
Applications DDR SDRAM, DRAM, MDDR
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 1206 (3216 Metric), Concave, Long Side Terminals
Supplier Device Package 1206
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)