S42C083221JP
S42C083221JP
S42C083221JP
lmages are for reference only.
  • Part Number
    S42C083221JP
  • Delivery Services
220 Ohm ±5% 63mW Power Per Element Isolated 4 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 1206 (3216 Metric), Concave, Long Side Terminals
Quick Inquiry
S42C083221JP
Circuit Type Isolated
Resistance (Ohms) 220
Tolerance ±5%
Number of Pins 8
Power Per Element 63mW
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package 1206
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)