SMDJE18CAH
SMDJE18CAH
SMDJE18CAH
lmages are for reference only.
  • Part Number
    SMDJE18CAH
  • Description
    TVS DIODE 18VWM 29.2VC BI
  • Delivery Services
29.2V Clamp 102.7A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMC
Quick Inquiry
SMDJE18CAH
Series SMDJExxH
Packaging Tape & Reel (TR)
RoHS Status
Type Zener
Bidirectional Channels 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 18V
Voltage - Breakdown (Min) 20V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 29.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 102.7A
Power - Peak Pulse 3000W (3kW)
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)