SML32S-150G
Manufacturer
Gowanda ElectronicsDescription
MOLDED SHIELDED INDUCTOR
Datasheet
DatasheetPackage
1210 (3225 Metric)
Request for Quotation
SML32S-150G
lmages are for reference only.SML32S-150G
MOLDED SHIELDED INDUCTOR
Datasheet1210 (3225 Metric)
Request for Quotation
Payment Methods
Delivery Services
150 nH Shielded Molded Inductor 1.017 A 200mOhm Max 1210 (3225 Metric)
SML32S-150G
| Category | Inductors, Coils, Chokes - Fixed Inductors - |
| Manufacturer | Gowanda Electronics |
| Series | SML32 |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| RoHS Status | Not applicable |
| Type | Molded |
| Material - Core | Iron Powder |
| Inductance | 150 nH |
| Tolerance | ±2% |
| Current Rating (Amps) | 1.017 A |
| Current - Saturation (Isat) | - |
| Shielding | Shielded |
| DC Resistance (DCR) | 200mOhm Max |
| Q @ Freq | - |
| Frequency - Self Resonant | 330MHz |
| Ratings | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test | 25 MHz |
| Features | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 1210 (3225 Metric) |
| Supplier Device Package | 1210 |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.49mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.102" (2.60mm) |