SML32S-150GLF
SML32S-150GLF
SML32S-150GLF
lmages are for reference only.
  • Part Number
    SML32S-150GLF
  • Description
    MOLDED SHIELDED INDUCTOR
  • Delivery Services
150 nH Shielded Molded Inductor 1.017 A 200mOhm Max 1210 (3225 Metric)
Quick Inquiry
SML32S-150GLF
Packaging Tape & Reel (TR)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Type Molded
Material - Core Iron Powder
Inductance 150 nH
Tolerance ±2%
Current Rating (Amps) 1.017 A
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 200mOhm Max
Q @ Freq -
Frequency - Self Resonant 330MHz
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 25 MHz
Supplier Device Package 1210
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.49mm)
Height - Seated (Max) 0.102" (2.60mm)