VJ0603A181FXBAP
VJ0603A181FXBAP
VJ0603A181FXBAP
lmages are for reference only.
  • Part Number
    VJ0603A181FXBAP
  • Description
    CAP CER 180PF 100V C0G/NP0 0603
  • Delivery Services
180 pF ±1% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
Quick Inquiry
VJ0603A181FXBAP
Manufacturer Vishay Vitramon
Series VJ
Packaging Tape & Reel (TR)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Capacitance 180 pF
Tolerance ±1%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Thickness (Max) 0.038" (0.97mm)