WGV50SACJTB342
Manufacturer
AirBorn, Inc.Description
MOTORS & SOLENOIDS
Request for Quotation
WGV50SACJTB342
lmages are for reference only.WGV50SACJTB342
MOTORS & SOLENOIDS
Request for Quotation
Payment Methods
Delivery Services
50 Position Rectangular Plug Connector Solder Cup Gold 22 AWG
WGV50SACJTB342
| Category | Connectors, Interconnects - Rectangular Connectors - Free Hanging-Panel Mount |
| Manufacturer | AirBorn, Inc. |
| Series | W |
| Packaging | Bulk |
| RoHS Status | |
| Connector Type | Plug |
| Contact Type | Male Pin |
| Number of Positions | 50 |
| Pitch | 0.100" (2.54mm) |
| Number of Rows | 3 |
| Row Spacing | 0.100" (2.54mm) |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Fastening Type | Push-Pull |
| Cable Termination | Solder Cup |
| Wire Type | Discrete |
| Wire Gauge | 22 AWG |