Y14870R01000B89R
Y14870R01000B89R
Y14870R01000B89R
lmages are for reference only.
  • Part Number
    Y14870R01000B89R
  • Manufacturer
    VPG Foil Resistors
  • Description
    CSM2512L 0R0100 0.1% S T 35 PPM/
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    2512 (6432 Metric)
  • Delivery Services
10 mOhms ±0.1% 1W Chip Resistor 2512 (6432 Metric) Current Sense Metal Element
Quick Inquiry
Y14870R01000B89R
Get the Price Now!
Specifications
Category Resistors - Chip Resistor Surface Mount -
Manufacturer VPG Foil Resistors
Series
Packaging Tape & Reel (TR)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Mfr VPG Foil Resistors
Series CSM
Resistance 10 mOhms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 1W
Composition Metal Element
Features Current Sense
Temperature Coefficient ±15ppm/°C
Operating Temperature -65°C ~ 170°C
Package / Case 2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package 2512
Ratings -
Size / Dimension 0.250" L x 0.125" W (6.35mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max) 0.035" (0.89mm)