ZXLD1350ET5TA
ZXLD1350ET5TA
ZXLD1350ET5TA
lmages are for reference only.
  • Part Number
    ZXLD1350ET5TA
  • Manufacturer
    Diodes Incorporated
  • Description
    IC LED DRVR RGLTR PWM TSOT23-5
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5
  • Delivery Services
LED Driver IC 1 Output DC DC Regulator Step-Down (Buck) PWM Dimming 350mA TSOT-23-5
Quick Inquiry
ZXLD1350ET5TA
Get the Price Now!
Specifications
Category Integrated Circuits (ICs) - Power Management PMIC - LED Drivers
Manufacturer Diodes Incorporated
Series -
Packaging Tape & Reel (TR)-->Cut Tape (CT)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Type DC DC Regulator
Topology Step-Down (Buck)
Internal Switch(s) Yes
Number of Outputs 1
Voltage - Supply (Min) 7V
Voltage - Supply (Max) 30V
Voltage - Output 30V
Current - Output / Channel 350mA
Frequency 1MHz
Dimming PWM
Applications -
Operating Temperature -40°C ~ 105°C (TA)