55GDMSJ40E
55GDMSJ40E
55GDMSJ40E
lmages are for reference only.
  • Part Number
    55GDMSJ40E
  • Description
    FUSE CARTRIDGE 40A 5.5KVAC
  • Delivery Services
Fuse Cartridge Requires Holder
Quick Inquiry
55GDMSJ40E
Fuse Type Cartridge
Current Rating (Amps) -
Voltage Rating - AC -
Response Time -
Applications Transformer Protection
Features -
Package / Case Cartridge, Non-Standard
Size / Dimension 3.000" Dia x 17.402" L (76.20mm x 442.00mm)