752101333GP
752101333GP
752101333GP
lmages are for reference only.
  • Part Number
    752101333GP
  • Description
    RES ARRAY 9 RES 33K OHM 10SRT
  • Delivery Services
33k Ohm ±2% 80mW Power Per Element Bussed 9 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 10-SRT
Quick Inquiry
752101333GP
Series 752
Packaging Bulk
RoHS Status ROHS3 Compliant
Circuit Type Bussed
Resistance (Ohms) 33k
Tolerance ±2%
Number of Pins 10
Power Per Element 80mW
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.565" L x 0.080" W (14.35mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max) 0.100" (2.53mm)
Base Product Number -
Parts with Similar Specifications
Product Attribute 752101333GPTR13 752101333GPTR7 752101331GP 752101331GPTR13
Part Number 752101333GPTR13 752101333GPTR7 752101331GP 752101331GPTR13
Manufacturer CTS Resistor Products CTS Resistor Products CTS Resistor Products CTS Resistor Products
RoHS Status ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant
Description RES ARRAY 9 RES 33K OHM 10SRT RES ARRAY 9 RES 33K OHM 10SRT RES ARRAY 9 RES 330 OHM 10SRT RES ARRAY 9 RES 330 OHM 10SRT