CY10X38G2
CY10X38G2
CY10X38G2
lmages are for reference only.
  • Part Number
    CY10X38G2
  • Description
    FUSE CARTRIDGE 2A 500V 5AG
  • Package
    5AG, 10mm x 38mm (Midget)
Quick Inquiry
CY10X38G2
Packaging Box
RoHS Status RoHS non-compliant
Voltage Rating - AC -
Response Time Fast Blow
Breaking Capacity @ Rated Voltage -
Package / Case 5AG, 10mm x 38mm (Midget)
Size / Dimension 0.394" Dia x 1.500" L (10.00mm x 38.00mm)