CY10X38M32
CY10X38M32
CY10X38M32
lmages are for reference only.
  • Part Number
    CY10X38M32
  • Description
    FUSE CARTRIDGE 32A 500V 5AG
  • Package
    5AG, 10mm x 38mm (Midget)
Quick Inquiry
CY10X38M32
Packaging Box
RoHS Status RoHS non-compliant
Voltage Rating - AC -
Response Time Slow Blow
Breaking Capacity @ Rated Voltage -
Package / Case 5AG, 10mm x 38mm (Midget)
Size / Dimension 0.394" Dia x 1.500" L (10.00mm x 38.00mm)