LGN2W221MESB30
LGN2W221MESB30
LGN2W221MESB30
lmages are for reference only.
  • Part Number
    LGN2W221MESB30
  • Description
    CAPACITOR
  • Delivery Services
Aluminum Electrolytic Capacitors
Quick Inquiry
LGN2W221MESB30
Manufacturer Nichicon
Series -
Packaging Bulk
RoHS Status ROHS3 Compliant
Capacitance -
Tolerance -
Voltage - Rated -
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. -
Operating Temperature -
Polarization -
Ratings -
Applications -
Ripple Current @ Low Frequency -
Ripple Current @ High Frequency -
Lead Spacing -
Size / Dimension -
Height - Seated (Max) -
Surface Mount Land Size -
Mounting Type -
Package / Case -
Base Product Number -
Impedance -
Parts with Similar Specifications
Manufacturer Nichicon Nichicon Nichicon Nichicon
RoHS Status ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant
Description CAP ALUM 220UF 20% 450V SNAP TH CAP ALUM 220UF 20% 450V SNAP TH CAP ALUM 220UF 20% 450V SNAP TH CAP ALUM 1000UF 20% 160V SNAP TH