SMFE14CA
SMFE14CA
SMFE14CA
lmages are for reference only.
  • Part Number
    SMFE14CA
  • Description
    TVS DIODE 14VWM 23.2VC SOD123FL
  • Delivery Services
23.2V Clamp 8.6A Ipp Tvs Diode Surface Mount SOD-123FL
Quick Inquiry
SMFE14CA
Series SMFE
Packaging Tape & Reel (TR)
RoHS Status RoHS Compliant
Type Zener
Bidirectional Channels 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 14V
Voltage - Breakdown (Min) 15.6V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 23.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 8.6A
Power - Peak Pulse 200W
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)