SMFE14CAH
SMFE14CAH
SMFE14CAH
lmages are for reference only.
  • Part Number
    SMFE14CAH
  • Description
    TVS DIODE 14VWM BI
  • Delivery Services
23.2V Clamp 8.6A Ipp Tvs Diode Surface Mount SOD-123FL
Quick Inquiry
SMFE14CAH
Series SMFExxH
Packaging Tape & Reel (TR)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Type Zener
Bidirectional Channels 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 14V
Voltage - Breakdown (Min) 15.6V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 23.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 8.6A
Power - Peak Pulse 200W
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)