SMFE14CALH
SMFE14CALH
SMFE14CALH
lmages are for reference only.
  • Part Number
    SMFE14CALH
  • Description
    TVS DIODE 14VWM BI
  • Delivery Services
23.2V Clamp 17.2A Ipp Tvs Diode Surface Mount SOD-123FL
Quick Inquiry
SMFE14CALH
Series SMFExxLH
Packaging Tape & Reel (TR)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Type Zener
Bidirectional Channels 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 14V
Voltage - Breakdown (Min) 15.6V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 23.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 17.2A
Power - Peak Pulse 400W
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)