SXBP-1430+
Manufacturer
Mini-CircuitsDescription
RF FILTER BAND PASS 1.43GHZ 8SMD
Datasheet
DatasheetPackage
8-SMD, No Lead
Request for Quotation
SXBP-1430+
lmages are for reference only.SXBP-1430+
Datasheet8-SMD, No Lead
Request for Quotation
Payment Methods
Delivery Services
1.43GHz Center Frequency Band Pass RF Filter (Radio Frequency) 1.2GHz Bandwidth 1.5dB 8-SMD, No Lead
SXBP-1430+
| Category | Filters - RF Filters - |
| Manufacturer | Mini-Circuits |
| Series | SXBP |
| Packaging | Tape & Reel (TR)-->Cut Tape (CT)--> |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |
| Frequency | 1.43GHz Center |
| Bandwidth | 1.2GHz |
| Filter Type | Band Pass |
| Ripple | - |
| Insertion Loss | 1.5dB |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-SMD, No Lead |
| Size / Dimension | 0.740" L x 0.440" W (18.80mm x 11.18mm) |
| Height (Max) | 0.190" (4.83mm) |