SXBP-2150+
Manufacturer
Mini-CircuitsDescription
LUMPED LC BPF, 2050 - 2250 MHZ
Request for Quotation
SXBP-2150+
lmages are for reference only.SXBP-2150+
LUMPED LC BPF, 2050 - 2250 MHZ
Delivery Services
2.15GHz Center Frequency Band Pass RF Filter (Radio Frequency) 200MHz Bandwidth 2dB 8-SMD, No Lead
SXBP-2150+
| Category | Filters - RF Filters - |
| Manufacturer | Mini-Circuits |
| Series | SXBP |
| Packaging | Strip |
| RoHS Status | RoHS Compliant |
| Frequency | 2.15GHz Center |
| Bandwidth | 200MHz |
| Filter Type | Band Pass |
| Ripple | - |
| Insertion Loss | 2dB |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-SMD, No Lead |
| Size / Dimension | 0.740" L x 0.440" W (18.80mm x 11.18mm) |
| Height (Max) | 0.270" (6.86mm) |