5-0SMDJ120A
5-0SMDJ120A
5-0SMDJ120A
lmages are for reference only.
  • Part Number
    5-0SMDJ120A
  • Description
    TVS DIODE 120VWM 193VC SMC
  • Delivery Services
193V Clamp 26A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMC
Quick Inquiry
5-0SMDJ120A
Series 5-0SMDJ
Packaging Tape & Reel (TR)
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 120V
Voltage - Breakdown (Min) 133V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 193V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 26A
Power - Peak Pulse 5000W (5kW)
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)