5-0SMDJ12A
5-0SMDJ12A
5-0SMDJ12A
lmages are for reference only.
  • Part Number
    5-0SMDJ12A
  • Description
    TVS DIODE 12VWM 19.9VC SMC
  • Delivery Services
19.9V Clamp 252A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMC
Quick Inquiry
5-0SMDJ12A
Series 5-0SMDJ
Packaging Tape & Reel (TR)-->Cut Tape (CT)
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 12V
Voltage - Breakdown (Min) 13.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 19.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 252A
Power - Peak Pulse 5000W (5kW)
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)