S24SP15004PDFA
Manufacturer
Delta ElectronicsDescription
DC DC CONVERTER 15V 60W
Request for Quotation
S24SP15004PDFA
lmages are for reference only.S24SP15004PDFA
DC DC CONVERTER 15V 60W
Delivery Services
Isolated Module DC DC Converter 1 Output 15V 4A 9V - 36V Input
S24SP15004PDFA
| Category | Power Supplies - Board Mount - DC DC Converters - |
| Manufacturer | Delta Electronics |
| Series | S24SP (60W) |
| Number of Outputs | 1 |
| Voltage - Input (Min) | 9V |
| Voltage - Input (Max) | 36V |
| Voltage - Output 1 | 15V |
| Voltage - Output 4 | - |
| Current - Output (Max) | 4A |
| Power (Watts) | 60 W |
| Applications | ITE (Commercial) |
| Features | Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, SCP |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Efficiency | 93.3% |
| Package / Case | 6-DIP Module |
| Size / Dimension | 2.00" L x 1.00" W x 0.41" H (50.8mm x 25.4mm x 10.5mm) |
| Supplier Device Package | - |
| Control Features | Enable, Active High |
| Base Product Number | S24SP |
| Voltage - Isolation | 1.5 kV |