PMR-48V320W1AT
PMR-48V320W1AT
PMR-48V320W1AT
lmages are for reference only.
  • Part Number
    PMR-48V320W1AT
  • Description
    AC/DC CONVERTER 48V 322W
  • Delivery Services
Enclosed AC DC Converters 1 Output 48V 90 ~ 264 VAC Input
Quick Inquiry
PMR-48V320W1AT
Manufacturer Delta Electronics
Series PMR (320W)
Number of Outputs 1
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1 48V
Voltage - Output 6 -
Current - Output 1 6.7 A
Voltage - Isolation 4 kV
Efficiency 92%
Operating Temperature -30°C ~ 70°C (With Derating)
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 8.46" L x 4.53" W x 1.18" H (214.9mm x 115.1mm x 30.0mm)
Approval Agency CB, CE, cURus, EAC, KC, TUV, UKCA
Current - Output 5 -
Power (Watts) 322W