PMR-4V320WCGA
PMR-4V320WCGA
PMR-4V320WCGA
lmages are for reference only.
  • Part Number
    PMR-4V320WCGA
  • Description
    AC/DC CONVERTER 4.2V 320W
  • Delivery Services
Enclosed AC DC Converters 1 Output 4.2V 88 ~ 264 VAC Input
Quick Inquiry
PMR-4V320WCGA
Manufacturer Delta Electronics
Series PMR (252W)
Packaging Bulk
RoHS Status ROHS3 Compliant
Type Enclosed
Number of Outputs 1
Voltage - Input 88 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1 4.2V
Voltage - Output 6 -
Current - Output 1 60 A
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Isolation 3 kV
Efficiency 83.5%
Operating Temperature -10°C ~ 70°C (With Derating)
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 8.46" L x 4.53" W x 1.18" H (215.0mm x 115.0mm x 30.0mm)
Approval Agency CB, CE, CCC, cURus, TUV
Current - Output 5 -
Power (Watts) 320W