PMR-4V320WCAA
PMR-4V320WCAA
PMR-4V320WCAA
lmages are for reference only.
  • Part Number
    PMR-4V320WCAA
  • Manufacturer
    Delta Electronics
  • Description
    AC/DC CONVERTER 4.2V 320W
  • Delivery Services
Enclosed, Conformal Coated AC DC Converters 1 Output 4.2V 88 ~ 264 VAC Input
Quick Inquiry
PMR-4V320WCAA
Get the Price Now!
Specifications
Category Power Supplies - External/Internal (Off-Board) - AC DC Converters -
Manufacturer Delta Electronics
Series PMR (252W)
Packaging Bulk
RoHS Status ROHS3 Compliant
Type Enclosed, Conformal Coated
Number of Outputs 1
Voltage - Input 88 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1 4.2V
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 6 -
Current - Output 1 60 A
Current - Output 2 -
Current - Output 3 -
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Isolation 3 kV
Efficiency 84%
Operating Temperature -20°C ~ 70°C (With Derating)
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 8.46" L x 4.53" W x 1.18" H (215.0mm x 115.0mm x 30.0mm)
Approval Agency CB, CCC, CE, cURus, TUVgs
Minimum Load Required -
Voltage - Output 5 -
Current - Output 4 -
Current - Output 5 -
Power (Watts) 320W