PTMOJ337DT025
PTMOJ337DT025
PTMOJ337DT025
lmages are for reference only.
  • Part Number
    PTMOJ337DT025
  • Description
    PTANT 20% OJV 330UF D LSR 25
  • Package
    2917 (7343 Metric)
  • Delivery Services
330 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 4 V 2917 (7343 Metric) 25mOhm @ 100kHz
Quick Inquiry
PTMOJ337DT025
RoHS Status RoHS Compliant
Capacitance 330 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 4 V
Type Molded
ESR (Equivalent Series Resistance) 25mOhm @ 100kHz
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 2917 (7343 Metric)
Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max) 0.122" (3.10mm)