PTMOJ476AT200
PTMOJ476AT200
PTMOJ476AT200
lmages are for reference only.
  • Part Number
    PTMOJ476AT200
  • Description
    PTANT 20% 6.3V 47UF A LSR 200
  • Package
    1206 (3216 Metric)
  • Delivery Services
47 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 4 V 1206 (3216 Metric) 200mOhm @ 100kHz
Quick Inquiry
PTMOJ476AT200
RoHS Status RoHS Compliant
Capacitance 47 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 4 V
Type Molded
ESR (Equivalent Series Resistance) 200mOhm @ 100kHz
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)